نقشه های GIS شهر و شهرستان تبریز

این محصول شامل نقشه های GIS شهر و شهرستان تبریز در قالب فایل ژئودیتابیس می باشد.

شهرستان تبریز یکی از شهرستان‌های استان آذربایجان شرقی است که در مرکز این استان واقع شده‌است. مرکز این شهرستان، شهر تبریز است که مرکز اداری و سیاسی استان است. شهرستان تبریز طبق آخرین تقسیمات کشوری از ۲ بخش، ۴ شهر، ۶ دهستان و ۶۷ روستا تشکیل شده‌است. وسعت شهرستان تبریز به‌طور تقریبی ۱۷۸۱ کیلومتر مربع است. شهرستان تبریز از شمال به شهرستان اهر، از جنوب به شهرستان اسکو، از شرق به شهرستان هریس و بستان آباد و از غرب و شمال غرب به شهرستان شبستر و شهرستان سرسبز مرند محدود می‌گردد.این شهرستان در ۴۶ و ۲۵ طول شرقی و ۳۸ و ۲ عرض شمالی از نصف‌النهار گرینویچ واقع شده‌است و ارتفاع تقریبی آن از سطح دریا ۱۳۰۰ تا ۲۱۰۰ متر متغیر می‌باشد. شهرستان تبریز از دو ناحیهٔ کوهستانی و دشت تشکیل شده‌است. ارتفاع از سطح دریا در دشت ۱۳۱۰ و در مناطق کوهستانی تا ۲۱۰۰ متر بالغ می‌گردد. این شهرستان از شمال و جنوب، به‌وسیلهٔ کوه‌های عینالی و سهند احاطه شده‌است.

این پکیج برای اولین بار به صورت تخصصی در فروشگاه heremap.ir  تهیه شده و استفاده از این نقشه ها جهت فروش در فروشگاه دیگه پیگرد قانونی دارد.

این پکیج برای اولین بار به صورت تخصصی در فروشگاه heremap.ir تهیه شده و استفاده از این نقشه ها جهت فروش در فروشگاه دیگه پیگرد قانونی دارد.

کاملترین نقشه های GIS شهرستان ها و حوزه های آبخیز کشور فقط در فروشگاه تخصصی heremap.ir

فرمت نقشه ها پس از خارج کردن از حالت فشرده (zip) در قالب ژئودیتابیس می باشد که فقط با نرم افزار ARC GIS قابل فراخوانی می باشد. جهت باز کردن نقشه ها سعی کنید از ورژن های سری ۱۰، ARC GIS استفاده کنید. این پکیج در ARC GIS 10.3 ایجاد شده است و قبل از بار گذاری به صورت کامل تست شده است.

فرمت: همه نقشه ها در قالب ژئودیتابیس می باشد. این محصول را از فروشگاه تخصصی heremap و یا فروشگاه زیر مجموعه آن GISRS SAT تهیه کنید. این محصول ممکن است در فروشگاه های غیر مرتبط و غیر تخصصی توسط افراد سود جو ارائه شده باشد. با توجه به تخصصی بودن داده ها مراقب باشید که از فروشگاه های سود جو و غیر تخصصی خرید نکنید. این محصول برای اولین بار در این فروشگاه ایجاد شده و برای خریداران پشتیبانی کامل را دارد.

این مجموعه شامل ۱۹ لایه وکتوری و ۵ لایه رستری در یک فایل ژئودیتابیس برای شهرستان تبریز می باشد.

 لایه های وکتوری شامل

– مرز سیاسی شهرسنان تبریز

– روستا های شهرستان تبریز

– مکان های خاص در شهرستان تبریز(بانک ها،مراکز دولتی، مراکز خدماتی، مراکز رفاهی،بیمارستانها،CNG،…) (این نفشه به صورت کامل نیست)

– شهرهای دیگر شهرستان تبریز

– ایستگاهای باران سنجی موجود در شهرستان تبریز

– خطوط توپوگرافی برای شهرستان تبریز

– جاده های اصلی شهری و روستایی شهرستان تبریز

– خطوط آبراهه موجود در شهرستان تبریز

– خطوط راه آهن موجود در شهرستان تبریز

– عارضه طبیعی موجود در شهرستان تبریز

– نقشه کاربری های شهر تبریز

– نقشه خاک (رده خاک) برای شهرستان تبریز

– نقشه کاربری های شهرستان تبریز

– نقشه اقلیم شناسی شهر تبریز

– نقشه زمین شناسی شهر تبریز

– شبکه معابر شهرستان تبریز

– گسل های موجود در شهرستان تبریز

– نقشه ساختمان های خاص موجود در شهر تبریز

 لایه های رستری شامل

– مدل رقومی ارتفاع(DEM) برای شهرستان تبریز

– نقشه تابش خوشیدی رسیده به سطح زمین به صورت سالانه برای شهرستان تبریز(WH/m2) این لایه جهت مکان یابی نیروگاهای خورشیدی و محاسبه تبریز و تعرق و … کاربرد های فراوانی دارد.

– نقشه پوشش گیاهی شهرستان تبریز (NDVI)

– تصویر ماهواره SPOT شهرستان تبریز

+↓ داده های زیر بعدا به محصول فوق اضافه شده اند

  • مدل رقومی ارتفاع ۲۷ متری ماهواره استر از سطح شهرستان تبریز در فرمت geotiff و قابل فراخوانی با تمام نرم افزارهای سنجش از دوری و  GIS ((GeoTIFF یک استاندارد ابرداده دامنه عمومی است که اجازه می دهد اطلاعات جغرافیایی در یک فایل TIFF جاسازی شود. اطلاعات بالقوه اضافی شامل طرح نقشه، سیستم های مختصات، بیضوی، تاریخ، و هر چیز دیگری که لازم است برای تعیین مرجع دقیق فضایی برای فایل استفاده شود.))
  • نقشه GIS خطوط میزان منحنی شهرستان تبریز با فاصله خطوط ۲۰ متر در قالب ژئودیتابیس
میزان کاربردی بودن نقشه ها 100درصد
پشتیبانی محصول 100درصد